dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz - Supramed
Justyna Domienik Karlowicz

Ekspert w dziedzinie kardiologii. Uzyskałam wykształcenie na kierunku medycznym Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W tej samej instytucji zdobyłam stopień doktora nauk medycznych, a później doktora habilitowanego z tej dziedziny.

Moją wiedzę i umiejętności potwierdza tytuł FESC nadawany przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Przez 16 lat moja praktyka zawodowa związana była z Kliniką Kardiologii na warszawskim uniwersytecie medycznym.

Głównym obszarem mojej specjalizacji jest diagnostyka i terapia nadciśnienia tętniczego w różnych kontekstach klinicznych, w tym u osób z nadwagą czy otyłością, oraz leczenie opornego nadciśnienia tętniczego. Zajmuję się również chorobą wieńcową oraz niewydolnością serca.

Brałam i nadal biorę udział w wielu badaniach naukowych i klinicznych dotyczących leczenia chorób kardiologicznych oraz metabolicznych, w tym terapii otyłości. Jestem autorką wielu oryginalnych publikacji zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Aktywnie uczestniczę w licznych konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.