Leczenie oczu Warszawa - umów wizytę | Supramed

leczenie oczu w klinice Supramed Warszawa

Pacjenci zgłaszają do kliniki okulistycznej z różnego typu objawami, mogącymi sugerować wadę wzorku bądź choroby oczu. Bardzo istotna jest fachowa diagnostyka oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia, dzięki któremu można zahamować rozwój choroby lub pogłębianie się wady. Klinika okulistyczna Warszawa dysponuje najwyższej jakości sprzętem, a także zatrudnia wykwalifikowany personel medyczny.

Jakie badania okulistyczne są wykonywane?

W klinice okulistycznej w Warszawie można wykonać podstawowe badanie wzroku w ramach wizyty profilaktycznej. W przypadku osób dorosłych tego rodzaju wizyta powinna mieć miejsce przynajmniej raz w roku. Istnieje także możliwość wykonania innych badań diagnostycznych, takich jak USG gałki ocznej, badanie obrazowe oka, pachymetria czy topografia rogówki. O przeprowadzeniu konkretnego badania decyduje lekarz okulista, który następnie, na podstawie uzyskanych wyników, może postawić trafną diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jakie zabiegi są wykonywane?

Pacjenci zgłaszający się do kliniki okulistycznej w Warszawie mogą liczyć na kompleksową pomoc w zakresie leczenia wad wzroku czy chorób oczu. Klinika dysponuje wysokiej jakości sprzętem, dzięki któremu możliwe jest wykonanie zabiegów ingerujących w niewielkim stopniu w narząd wzroku. Znacząco zwiększa to komfort pacjenta, jednocześnie pozwalając na szybką rekonwalescencję. Jakie zabiegi są wykonywane w klinice okulistycznej w Warszawie? Specjaliści przeprowadzają zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia, a także z użyciem urządzeń laserowych. W klinice leczone są różnego typu choroby oczu, przeprowadza się również zabiegi z zakresu korekcji wad wzroku czy nawet medycyny estetycznej, takie jak na przykład usuwanie kępki żółtej. Przed każdym zabiegiem lekarz dokonuje kwalifikacji na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz uzyskanych wyników badań. Pacjent otrzymuje wskazówki na temat tego, jak się przygotować do konkretnego zabiegu oraz jakie mogą wystąpić ewentualne skutki uboczne. Po zabiegu pacjent pozostaje pod opieką lekarza okulisty.

Kiedy warto zgłosić się do kliniki okulistycznej w Warszawie?

Problemy z prawidłowym widzeniem czy różnego typu dolegliwości związane z narządem wzroku mogą przytrafić się pacjentom w każdym wieku. Wskazaniem do wizyty w klinice jest przede wszystkim:

 • brak ostrości widzenia,
 • zamglony, rozmazany obraz,
 • ból oczu,
 • ból głowy, występujący bez konkretnej przyczyny klinicznej,
 • łzawienie oczu,
 • zaczerwienienie i pieczenie oczu,
 • uporczywy świąd, który nie jest związany z reakcją alergiczną.

Wszystkie te objawy z jednej strony w znaczący sposób utrudniają pacjentowi codzienne funkcjonowanie, z drugiej strony mogą być objawem chorób oczu bądź pogłębiającej się wady wzroku. Warto mieć świadomość, że żadna z tych przypadłości nie zniknie samoistnie – konieczne jest wdrożenie leczenia, które będzie dobrze dopasowane do konkretnego pacjenta. Indywidualne podejście, jakie wykazują lekarze z kliniki okulistycznej w Warszawie, pozwala osiągać bardzo dobre efekty w optymalnym czasie. Zaletą kliniki okulistycznej w Warszawie jest stosunkowo krótki okres oczekiwania na wizytę. Dzięki temu nawet pacjenci, którzy zgłaszają się po poradę w trybie pilnym, mogą otrzymać pomoc lekarza. W niektórych przypadkach istnieje możliwość odbycia wizyty nawet tego samego dnia, w którym następuje zgłoszenie. 

Jak przygotować się do wizyty?

Pacjent nie musi w szczególny sposób przygotowywać się do wizyty w klinice okulistycznej w Warszawie. Jeśli posiada aktualne wyniki badań, związane na przykład z chorobą przewlekłą, która może oddziaływać również na narząd wzroku, warto zabrać je ze sobą. Pacjenci noszący okulary korekcyjne bądź soczewki kontaktowe również powinni je ze sobą przynieść – w miarę możliwości warto dostarczyć lekarzowi ostatnią receptę okularową. Wizyta w klinice trwa średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od konkretnego badania, jakie ma zostać przeprowadzone. Pacjenci, którzy zostaną umówieni na zabieg, będą poinstruowani przez lekarza o tym, jak się do niego przygotować.

  Imię i nazwisko

  Email

  Temat

  Treść wiadomości