lek. Adriana Kwiatkowska - Supramed
Lekarz Adrianna Kwiatkowska

Lekarka z dyplomem I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2020 roku odbywa specjalizację z endokrynologii, a na co dzień pracuje w Pododdziale Endokrynologiczno-Diabetologicznym Oddziału Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim. W latach 2019-2022 pełniła funkcję lekarza rodzinnego w Przychodni w Błoniu, rozwijając swoją wiedzę oraz zdobywając doświadczenie w pracy niezależnej.

W codziennej praktyce lekarskiej stosuje nabyte umiejętności, dobierając właściwe leczenie i postępowanie w przypadku często współwystępujących problemów zdrowotnych. Entuzjastycznie poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i szkoleniach. Ukończyła kurs ultrasonografii tarczycy i przytarczyc w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii.

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń tarczycy, gonad (jąder i jajników), nadnerczy, trzustki, przytarczyc i przysadki. Pani doktor bierze udział w licznych sympozjach naukowych i współpracuje z zespołem Pododdziału Endokrynologiczno-Diabetologicznego pod kierownictwem dr n. med. Michała Lisa.

Szczególnie interesuje i specjalizuje się w chorobach nadnerczy, zaburzeniami metabolizmu węglowodanów, otyłością, cukrzycą, chorobami tarczycy i przysadki mózgowej.

Konsultacje endokrynologiczne obejmują: pierwszorazowe wizyty (wprowadzenie leczenia, plan diagnostyczno-terapeutyczny) oraz kolejne wizyty (omówienie wyników badań i kontynuacja leczenia).

Leczenie dotyczy m.in. chorób tarczycy, wola guzkowego, autoimmunologicznego zapalenia tarczycy (choroba Gravesa-Basedowa, choroba Hashimoto), chorób przytarczyc (nadczynność/niedoczynność), autoimmunologicznego zespołu niedoczynności wielogruczołowej, otyłości/zaburzeń metabolizmu węglowodanów (diagnozowanie hipoglikemii/terapia hipoglikemii reaktywnej), chorób nadnerczy (nadczynność/niedoczynność/zespół Cushinga/choroba Addisona/zespół Conna), chorób przysadki – hiperprolaktynemia, diagnostyka incydentaloma nadnerczy, cukrzyca, insulinoterapia oraz nowoczesne metody leczenia cukrzycy typu 2.