lek. med. Jakub Banasiewicz - Supramed
Lekarz Jakub Banasiewicz Ortopedia

Jest absolwentem pierwszego wydziału na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Aktualnie przechodzi przez proces specjalizacji w obszarze ortopedii i traumatologii układu ruchu. Jego rutynowe obowiązki zawodowe obejmują prowadzenie operacji i terapii konserwatywnych dla pacjentów w oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Jego praktyka medyczna obejmuje szeroki zakres stanów, od złamań, przez choroby przeciążeniowe, do leczenia chorób degeneracyjnych układu ruchu.

Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się przede wszystkim na endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego, a także na leczeniu stanów zapalnych stawów i kości spowodowanych zakażeniami, zwracając specjalną uwagę na terapię antybiotykami podawanymi miejscowo. Jest przekonany, że istotnym elementem leczenia pacjentów ortopedycznych i po urazach jest rehabilitacja.

Podczas spotkań z pacjentami dokonuje analizy ich badań obrazowych, przeprowadza iniekcje dostawowe i okołostawowe, w tym wiskosuplementację oraz podawanie PRP.

Jego zamiłowanie do ortopedii i traumatologii zaczęło się rozwijać już na drugim roku studiów medycznych w Carolina Medical Center w Warszawie. Wziął udział w wielu szkoleniach i kursach dotyczących chirurgicznego i konserwatywnego leczenia chorób układu ruchu. Udziela lekcji studentom medycyny na Uczelni Łazarskiego w Warszawie i jest instruktorem na kursach prowadzonych przez Centrum Edukacji Medycznej. Współtworzył także prace naukowe dotyczące wykorzystania nośników antybiotyków w leczeniu infekcji kości i stawów.